ارتباط با ما

   

تعمیر جک درب پارکینگ | انواع برندهای جک پارکینگ |هزینه تعمیر جک درب پارکینگ به عهده کیست؟

در این مقاله  به جنبه‌های مختلف جک پارکینگ می‌پردازیم. از تعریف جک پارکینگ، معرفی انواع جک پارکینگ و برندهای جک پارکینگ و تفاوت آن‌ها تا بررسی سوالاتی مثل هزینه تعمیر جک درب پارکینگ و  آیا قیمت تعمیر جک درب پارکینگ با مالک است یا مستأجر؟ در این مقاله با ما همراه باشید.قیم

جک درب پارکینگ چیست؟

جک درب پارکینگ یک دستگاه موتوردار است که درب پارکینگ پارکینگ را باز و بسته کرده و توسط کلیدهایی که روی دیوار پارکینگ قرار دارند، کنترل می‌شود. البته اغلب جک‌های ‌پارکینگ دارای ریموت کنترل هستند و با استفاده از آن‌ها می‌توان درب پارکینگ را از فاصله کمی باز و بسته کرد.

جک درب پارکینگ.

اجزای تشکیل دهنده درب پارکینگ

فنرهای متصل به در

تمام نیروی لازم برای باز کردن درب سنگین پارکینگ توسط موتور جک پارکینگ تأمین نمی‌شود بلکه فنرهای متصل به در نیز به آن کمک می‌کنند. طراحی کلی جک پارکینگ به این صورت است که فنرهای پیچشی، گشتاوری به یک میله وارد می‌کنند و آن میله نیز از طریق کابل‌های ‌موازنه، نیرو را به درب پارکینگ منتقل می‌کند.

موتور الکتریکی

موتور الکتریکی فقط نیروی کمی برای تعیین میزان باز یا بسته شدن درب پارکینگ به آن اعمال می‌کند. در اغلب موارد، جک درب پارکینگ آن را بسته نگه می‌دارد و نیازی به قفل نیست.

هزینه تعمیر جک پارکینگ نسبتا زیاد است و اگر معیوب شود می‌تواند خطراتی جدی به همراه داشته باشد. بنابراین بهتر است که از آن به خوبی نگهداری کنید تا دچار مشکل نشود. تعمیر جک درب پارکینگ کاری کاملا تخصصی است و هرگز خودتان این کار را انجام ندهید.   

انواع جک درب پارکینگ و هزینه تعمیر جک درب پارکینگ

روش تعمیر جک درب پارکینگ در انواع مختلف جک پارکینگی متفاوت است و هزینه تعمیر جک پارکینگ به نوع جک بستگی دارد. بنابراین بد نیست که با انواع جک‌های ‌درب پارکینگ آشنا شوید تا صحبت در رابطه با قیمت تعمیر جک درب پارکینگ را شروع کنیم.

  • جک پارکینگی نوع زنجیردار که از طریق یک زنجیر به موتور وصل است.
  • جک پارکینگی تسمه‌دار که از طریق یک تسمه به موتور وصل است.
  • جک پارکینگی پیچی از طریق یک پیچ بلند به موتور متصل است.
  • جک پارکینگی چرخ‌دنده ای که موتور درون خود جک قرار دارد و از چرخ‌دنده و زنجیر ثابت برای باز و بسته کردن درب استفاده می‌کند.
  • جک میله‌ای که در دو سمت یک فنر پیچشی روی دیوار نصب می‌شود. 

جک پار کینگی پیچی.

نگهداری ، تعمیر و قیمت تعمیر جک درب پارکینگ

درب پارکینگ بزرگ ترین قطعه متحرک در منزل شما است و روزانه چندین بار باز و بسته می‌شود. برای اینکه درب پارکینگ شما سال‌ها روان برای شما کار کند، باید مطابق برنامه زمانی منظمی آن را سرویس کنید.
سرویس نکردن درب پارکینک سبب می‌شود که پس از مدتی سر و صدای زیادی داشته باشد، به موتور آن فشار وارد شود و قطعات آن شروع به فرسوده شدن کنند که می‌تواند خیلی خطرناک باشد. تعمیر جک درب پارکینگ نیز می‌تواند خیلی بالا باشد. در زیر چند نکته به شما آموزش می‌دهیم که در صورت رعایت آن ها، تا مدت‌ها نیازی به تعمیر جک درب پارکینگ نخواهید داشت.

۱- حرکت درب پارکینگ

جک درب پارکینگ را وارسی کرده و به صداهای آن گوش کنید. حرکت درب پارکینگ باید روان و بدون گیر کردن باشد. به علاوه جک پارکینگ باید تا جای امکان بی صدا عمل کند و اگر صدای آن تغییر کرده، احتمالا مشکلی دارد. تقارن قطعات دو سمت سیستم مثل کابل‌ها و فنرها هم باید برقرار باشد.

۲- تراز بودن درب پارکینگ

بررسی کنید که درب پارکینگ تراز باشد. اگر درب پارکینگ به خوبی تراز نشده باشد، فشار زیادی به جک پارکینگ وارد می‌شود و اگر مالک ساختمان باشید باید پس از مدتی باید هزینه تعمیر جک پارکینگ را متقبل شوید. البته در انتهای مقاله بیشتر در رابطه با اینکه آیا تعمیر جک درب پارکینگ با مالک است یا مستأجر؟ بیشتر صحبت می‌کنیم.

۳- غلطک‌های ‌درب پارکینگ

چه فلزی باشند و چه پلاستیکی، حداقل سالی دو بار نیاز به تعویض دارند. غلطک‌های ‌خورده و شکسته باید سریعا تعویض شوند. این کار را خودتان نیز می‌توانید انجام دهید. هر از چندگاهی با یک آچار بکس، غلطک‌ها و دیگر قطعات متحرک درب پارکینگ را سفت کنید تا ایمنی درب حفظ شود.

با استفاده از آچار بکس، قطعات مختلف جک پارکینگ را سفت کنید.

۴-  روغن کاری بخش‌های ‌متحرک

یکی از مهم ترین و البته ساده ترین کارهایی که در سرویس کردن دوره‌ای درب پارکینگ و جک درب پارکینگ باید انجام دهید، روغن کاری بخش‌های ‌متحرک آن است. برای این کار می‌توانید از اسپری سیلیکون یا گریس سفید است استفاده کنید. روغن کاری تا حد زیادی نیاز به تعمیر جک درب پارکینگ را کاهش می‌دهد.

۵- کابل ها، زنجیر‌ها یا تسمه‌ها

کابل ها، زنجیر‌ها یا تسمه‌ها را زود به زود وارسی کنید و اگر آسیب دیده و فرسوده هستند باید حتما از یک متخصص بخواهید آن‌ها را تعویض کند. این کار برای حفظ ایمنی شما بسیار مهم است.

۶- سازوکار ایمنی برگشت خودکار درب پارکینگ را بررسی کنید.

دو سازوکار اصلی، مکانیکی و فوتوسل هستند. برای بررسی درست عمل کردن سازوکار مکانیکی می‌توانید یک قطعه چوب روی زمین و زیر درب قرار دهید و درب را ببندید. درب باید پس از تماس با چوب، سریعا به بالا باز گردد و در غیر این صورت نیاز به تعمیر دارد. برای بازرسی سازوکار فوتوسل نیز در هنگام بسته شدن درب پای خود را از مسیر بسته شدن درب عبور دهید. درب پارکینگ باید بلافاصله به بالا باز گردد.

۷- تمیز کردن مرتب ریل‌ها

یکی از اقدامات ساده و مؤثری که می‌تواند هزینه تعمیر جک پارکینگ را کاهش دهد، تمیز کردن مرتب ریل‌ها است.

هزینه تعمیر جک درب پارکینگ به چه عواملی بستگی دارد؟

اولین عاملی که در هزینه تعمیر جک درب نقش دارد، نوع جک است. هر چه جک قوی‌ترو درب پارکینگ سنگین‌ترباشد، هزینه تعمیر آن بیشتر خواهد بود. زمانی که جک شروع به سر و صدا می‌کند، نیازمند تعمیر است و هرچه زودتر تعمیر جک درب پارکینگ را انجام دهید، هزینه آن برای شما کمتر خواهد بود.

اگر جک پارکینگ تنها نیاز به بالانس کردن یا تعویض غطلک ها، کابل ها، تسمه‌ها یا زنجیر‌ها داشته باشد، تعمیر آن هزینه بالایی نخواهد داشت ولی اگر موتور یا خود ساختار مکانیکی داخل جک معیوب باشد، هزینه‌های ‌سنگینی روی دست شما می‌گذارد.  

تعمیر جک درب پارکینگ را حتما به حرفه‌ای‌ها بسپارید.

هزینه هزینه تعمیر جک درب پارکینگ با مالک است یا مستأجر؟

خیلی از ساختمان‌ها به ویژه در تهران در اختیار مستأجرین است و بسیاری از ساختمان‌ها در تهران دارای جک پارکینگ هستند که در صورت عدم سرویس کردن مناسب خیلی زود معیوب می‌شود و حتی اگر سرویس کردن را به صورت منظم و درست انجام دهید، به مرور زمان ایراداتی در جک ایجاد می‌شود که نیاز به تعمیر دارد.

یکی از سوالاتی که در این مورد خیلی پیش میاید این است که هزینه تعمیر جک درب پارکینگ با مالک است یا مستأجر؟ در اکثر موارد هزینه تعمیر جک پارکینگ با مالک است. البته در صورت استفاده نادرست از جک پارکینگ، هزینه تعمیر به عهده مستأجر است. اگر مشخص شود کدام مستأجر از درب پارکینگ به طور نامناسبی استفاده کرده، کل هزینه تعمیر جک دربها ، بر عهده اوست و در غیر این صورت هزینه بین کل مستأجرینی که از جک پارکینگ استفاده می‌کنند، تقسیم می‌شود.

محصولات ما :

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

 قیمت

امدادجک، کلیه خدمات تعمیر تخصصی انواع درب‌های پارکینگ را به طور شبانه روزی، با کیفیت بالا ارائه می‌دهد. اگر برای تعمیر درب پارکینگ به تعمیرکاران حرفه ای و متخصص نیاز دارید، کافی است با ما تماس بگیرید.

در ادامه این مقاله به بررسی انواع درب اتوماتیک و نحوه تعمیر درب اتوماتیک می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

آشنایی با انواع درب اتوماتیک پارکینگ و تعمیر انواع آن ها

جایگزین کردن درب معمولی پارکینگ با یک درب اتوماتیک هزینه‌بر است ولی با توجه به مزیت هایی مثل امنیت در مقابل سرقت، راحتی استفاده و ایمنی در مقابل حوادث، کاملا ارزشش را دارد. به علاوه، نیازی نیست که نگران مصرف برق باشید، زیرا بسیار از انواع درب اتوماتیک پارکینگ راندمان بسیار بالایی دارند.

جالب است که بعضی از درب‌های اتوماتیک امروزی، نورپردازی هم دارند و می‌توانند جلوی محوطه پارکینگ شما را روشن کنند که علاوه بر زیبایی و راحتی استفاده از پارکینگ، از نظر امنیتی نیز اهمیت دارد. در این مقاله قصد داریم ضمن آشنایی با انواع درب اتوماتیک پارکینگ و مقایسه انواع درب اتوماتیک پارکینگ، در رابطه با نگهداری و تعمیر درب اتوماتیک پارکینگ صحبت کنیم.

بسیاری از انواع درب پارکینگ دارای روشنایی هستند.

آشنایی با انواع درب اتوماتیک پارکینگ

هر کدام از انواع درب اتوماتیک پارکینگ برای منظور خاصی طراحی اند و خیلی اهمیت دارد که در هنگام خرید درب اتوماتیک به کاربرد ویژه آن دقت کرده و نوعی انتخاب کنید که بیشتر از همه با نیازهای شما تطابق دارد.

همانطور که گفتیم نصب درب اتوماتیک پارکینگ هزینه‌بر است و در صورتی که درب اشتباهی نصب کنید، هزینه‌های زیادی روی دست شما خواهد گذاشت و اگر از یک درب برای کارکرد نامناسب آن استفاده شود، هزینه تعمیر درب پارکینگ شمال تهران اصلا کم نیست. با توجه به محدودیت فناوری‌های موجود تا همین یکی دو دهه پیش، درب‌های اتوماتیک پارکینگ خیلی رایج نبودند. با این حال، امروزه می‌توانید درب‌های اتوماتیک پارکینگ را در هر مکانی ببینید.

تنوع درب‌های اتوماتیک مورد استفاده برای پارکینگ‌ها بسیار زیاد است و هر کدام از آن‌ها دارای ویژگی‌های خاص خودشان می‌باشند. برای اینکه مناسب ترین درب اتوماتیک را بخرید، مقایسه انواع درب اتوماتیک پارکینگ از نظر ویژگی‌های آن‌ها که در این مقاله خواهید آموخت، برای شما کافی است. در ادامه انواع اصلی درب اتوماتیک پارکینگ را به شما معرفی می‌کنیم.    

۱- درب اتوماتیک پارکنیگ نوع یک تکه باز شونده به صورت عمودی (Tilt Garage Door)

درب اتوماتیک پارکینگ یک تکه باز شونده به صورت عمودی.

این درب‌ها به صورت یک تکه و به صورت عمودی باز و بسته می‌شوند. این درها دو نوع دارند: ۱) نوع T که کمی سمت خارج باز و سپس به سمت بالا کشیده می‌شود به طوری که پس از باز شدن و افقی شدن کامل، نیمی از آن درون و زیر سقف پارکینگ و نیمی خارج از پارکینگ قرار می‌گیرد و ۲) نوع J که خیلی ساده به سمت داخل و بالا خم می‌شود و کاملا زیر سقف پارکینگ قرار می‌گیرد.

۲- درب اتوماتیک پارکینگ نوع چند تکه (Panel/sectional)

درب اتوماتیک پارکینگ نوع چند تکه.

 این نوع درب اتوماتیک از چند تکه موازی (حدود ۴ الی ۵) به صورت افقی تشکیل است که در هنگام باز شدن، بالا رفته و زیر سقف قرار می‌گیرند. در دو سمت چهارچوب درب ریل هایی قرار دارد که غلطک‌های دو سمت هر پنل درون آن‌ها سر خورده و به بالا و پایین حرکت می‌کنند. ریل‌ها و غلطک‌های این درب‌ها نیاز به تمیز کردن، روغن کاری و نگهداری مداوم دارند و اگر در شمال شمال شرق تهران زندگی می‌کنید حتما به این موضوع توجه داشته باشید زیرا هزینه تعمیر درب پارکینگ شمال شرق تهران اصلا پایین نیست.

۳- انواع درب اتوماتیک پارکینگ نوع رول آپ (Roll up/Rolling/Roller)

درب اتوماتیک پارکینگ نوع رول آپ.

درب اتوماتیک رول آپ از محبوب ترین انواع درب اتوماتیک پارکینگ است و ساختاری همانند درب سکشنال یا چند تکه داشته که در هنگام باز شدن به درون ریل‌ها به سمت بالا سر می‌خورند ولی تعداد قطعات آن بیشتر است و به جای اینکه روی هم جمع شوند، دور یک موتور چرخشی، یک رول ایجاد می‌کنند.

نگهداری و تعمیر انواع درب اتوماتیک پارکینگ

درب‌های اتوماتیک پارکینگ نیازمند سرویس کردن دوره‌ای و منظم هستند تا خیلی روان، بدون سر و صدا و ایمن کار کنند و کمتر نیازمند تعمیر باشند. تعمیر درب پارکینگ غرب تهران کاری پرهزینه و دشوار است و بهتر است سرویس کردن درب را به موقع انجام دهید.

مطابق یک برنامه زمانی مشخص یا هر زمانی که احساس کردید درب اتوماتیک پارکینگ روان کار نمی‌کند یا سر و صدا دارد، یک بررسی کلی انجام دهید. هر یک از انواع درب اتوماتیک پارکینگ دارای قطعاتی مثل غلطک‌ها، ریل‌ها، کابل‌ها، فنرها و … هستند. تمامی این قطعات را از نظر وجود خوردگی و شکستی بررسی کنید.

دقت داشته باشید که خیلی از قطعات درب‌های اتوماتیک پارکینگ نیازمند روغن کاری منظم هستند. برای این کار می‌توانید از اسپری سیلیکون، روغن‌های سبک مخصوص لوازم خانگی یا گریس سفید استفاده کنید.

اگر هیچ یک از قطعات متحرکی که به آسانی به آن‌ها دسترسی دارید، مشکلی نداشتند و روغن کاری هم انجام دادید ولی باز هم درب اتوماتیک روان کار نمی‌کرد و صداهای غیرمعمول داشت، باید تعمیر شود. تعمیر درب اتوماتیک پارکینگ کاری کاملا تخصصی است و توصیه می‌شود حتما از یک متخصص بخواهید که این کار را انجام دهد.

چشمی یا ریموت کنترل در انواع درب اتوماتیک پارکینگ

بسیاری از درب‌های اتوماتیک دارای چشمی یا ریموت کنترل هستند. ریموت کنترل را دور از دسترس کودکان نگه دارید و به آن‌ها بیاموزید ریموت کنترل و چشمی درب اتوماتیک پارکینگ اسباب بازی نیست زیرا هر بار باز و بسته شدن درب اتوماتیک پارکینگ اصطحلاک خودش را دارد و اگر درب پارکینگ بیش از حد نیاز باز و بسته شود، سریع‌تر نیاز به تعمیر پیدا خواهد کرد و مثلا در جایی مثل غرب تهران زندگی کنید، هزینه تعمیر درب ریموت پارکینگ غرب تهران، بسیار بالا خواهد بود.   

آزمایش کنید که نیروی بسته شدن درب پارکینگ بیش از اندازه نباشد، برای این کار با دست درب پارکینگ را در هنگام بسته شدن نگه دارید و اگر درب پارکینگ به سمت بالا باز نگشت، نیروی آن بیش از حد است و می‌تواند خطرناک باشد. در این مورد حتما باید اقدام به تعمیر درب اتوماتیک پارکینگ نمایید.

آزمایش دستی نیروی بسته شدن درب .

اگر می‌خواهید درون پارکینگ گیر نیافتید، هر از چندگاهی یک صفحه پلاستیکی با ضخامت چند سانتی متر زیر درب بگذارید و اگر درب در هنگام بسته شدن پس از برخورد به صفحه بلافاصله به بالا باز نگشت، نیاز به تعمیر دارد و تا زمانی که تعمیر درب اتوماتیک پارکینگ انجام نشده است، درب را به صورت دستی باز و بسته کنید.

خدمات ما :

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

امدادجک، کلیه خدمات تعمیر تخصصی انواع درب‌های پارکینگ را به طور شبانه روزی، با کیفیت بالا ارائه می‌دهد. اگر برای تعمیر درب پارکینگ به تعمیرکاران حرفه ای و متخصص نیاز دارید، کافی است با ما تماس بگیرید.

شرکت و فرد متخصص در زمینه تعمیر درب پارکینگ اتوماتیک در تهران

در شهر تهران با توجه به فضای بسیار محدود و ناامن بودن خیابان‌ها، استفاده از درب پارکینگ اتوماتیک و تعمیر درب پارکینگ اتوماتیک خیلی زیاد است. درب‌های پارکینگ اتوماتیک مزیت‌های زیادی دارند.

نفوذ به پارکینگ‌های دارای درب اتوماتیک برای سارقان بسیار دشوارتر از نفوذ آن‌ها به پارکینگ‌های دارای درب معمولی است. استفاده از درب‌های اتوماتیک در پارکینگ‌ها برای سلامتی شما نیز ایمن‌تر است.

اگر رفت و آمد شما در طول روز زیاد باشد، استفاده از یک درب پارکینگ غیراتوماتیک می‌تواند کاری خسته کننده باشد ولی نیازی نیست که نگران مصرف برق درب‌های اتوماتیک باشید زیرا این درب‌ها راندمان بسیار بالایی دارند.

سرویس و نگهداری صحیح

یکی از مهم ترین مواردی که در استفاده از درب‌های اتوماتیک باید به آن توجه داشته باشید، سرویس و نگهداری صحیح آن‌ها است.

در صورتی که از درب‌های اتوماتیک به درستی استفاده کنید و به طور منظم آن‌ها را سرویس نمایید، نیاز کمتری به پرداخت هزینه برای تعمیر درب پارکینگ اتوماتیک پیدا خواهید کرد.   

فرد متخصص برای تعمیر درب پارکینگ اتوماتیک

بعضی از سرویس‌ها و تعمیرات جزئی درب پارکینگ را خودتان می‌توانید به راحتی انجام دهید ولی تعمیرات اصلی و تراز کردن درب و تنظیم کردن نیروی باز و بسته شدن درب کار هر کسی نیست و باید برای این کار یک فرد متخصص برای تعمیر درب پارکینگ شمال تهران، تعمیر درب پارکینگ شمال شرق تهران، تعمیر درب پارکینگ شرق تهران و تعمیر درب پارکینگ غرب تهران پیدا کنید.

اما چگونه می‌توانید این چنین فردی را بیابید؟ در ادامه این مقاله ضمن راهنمایی شما در سرویس و تعمیر درب اتوماتیک، به شما می‌گوییم که چگونه شرکت و فرد متخصص در زمینه تعمیر درب اتوماتیک را در نزدیکی خود پیدا کنیم؟

تعمیرات اصلی درب پارکینگ کاری کاملا تخصصی هستند.

هر چند وقت یکبار باید وضعیت تعمیر درب پارکینگ اتوماتیک را بررسی کنیم؟

این مسئله وابستگی زیادی به میزان استفاده از درب پارکینگ و محیطی دارد که در آن زندگی می‌کنید. به طور میانگین شما باید هر ۳ تا ۶ ماه درب پارکینگ خود را بررسی و سرویس کنید.

سرویس نکردن به موقع درب پارکینگ می‌تواند سبب خراب شدن آن شود و همه ما می‌دانیم که پیدا کردن یک متخصص برای تعمیر درب پارکینگ شمال تهران، تعمیر درب پارکینگ شمال شرق تهران، تعمیر درب پارکینگ شرق تهران و تعمیر درب پارکینگ غرب تهران و هزینه‌های تعمیر چقدر می‌تواند بالا باشد.

تله مرگ

به علاوه، درب‌های پارکینگ در صورت خراب شدن می‌توانند به تله مرگ تبدیل شوند. برای مثال اگر تسمه‌ها یا زنجیرهای بالا کشنده درب پارکینگ پاره شوند، ممکن است درب پارکینگ روی شما سقوط کند. بنابراین هرگز در زیر درب پارکینگ در حال حرکت قرار نگیرید.

بررسی کلی وضعیت درب پارکینگ 

برای یک بررسی کلی تنها کافی است درب پارکینگ را یکبار باز و بسته کنید. باز و بسته شدن درب پارکینگ باید کاملا روان و بی صدا انجام شود و درب در طول مسیر حرکتش هیچ گونه توقفی نداشته باشد.

اگر احساس کردید چیزی به درستی انجام نمی‌شود باید درب پارکینگ را سرویس کنید و اگر ایراد برطرف نشد، باید برای تعمیر درب پارکینگ اتوماتیک با یک فرد یا شرکت متخصص تماس بگیرید.

درب پارکینگ باید در هنگام باز و بسته شدن کاملا روان حرکت کند.

چک لیست عمومی سرویس درب اتوماتیک پارکینگ

شما باید به طور پیوسته مراقب چندین قطعه درب پارکینگ اتوماتیک باشد که در زیر فهرستی از آن‌ها تهیه کرده ایم:

ریل ها:

با استفاده از یک پارچه و روغن مخصوص روغن کاری، داخل ریل‌ها را تمیز و لغزنده کنید. هرچه داخل ریل‌ها تمیزتر و لغزنده‌تر باشد، درب پارکینگ راحت‌تر باز و بسته می‌شود.

لولاهای فلزی:

با روغن مخصوص روغن کاری لولاها را لغزنده کنید. روغن کاری یاتاقان‌های محوری چرخ نیز فراموش نشود.

زنجیر:

زنجیر بالا کشنده درب نیاز نیاز به روغن کاری دارد.

کابل‌ها یا تسمه‌های بالا کشنده درب:

این کابل‌ها یا تسمه‌ها را از نظر وجود خوردگی بررسی کنید. اگر متوجه پارگی یا خوردگی در این کابل‌ها شدید، با یک فرد یا شرکت متخصص برای تعمیر درب پارکینگ شمال تهران، تعمیر درب پارکینگ شمال شرق تهران، تعمیر درب پارکینگ شرق تهران و تعمیر درب پارکینگ غرب تهران تماس بگیرید.

تعویض کابل‌ها یا تسمه‌ها به هیچ وجه کار هر کسی نیست و به منظور حفظ جان خود از دستکاری آن‌ها جدا پرهیز کنید.

بست ها:

مطمئن شوید که تمامی قطعات مثل پیچ‌ها محکم در سر جایشان سفت‌اند. در صورت شل بودن آن‌ها را سفت کنید.

تمامی پیچ‌ها را سفت کنید.

کشش فنر:

فنر‌ها به طور طبیعی بعد از مدتی شل و خورده می‌شوند. با این حال، اگر به مرحله‌ای برسند که درب پارکینگ شما به خوبی عمل نکند، برای تعویض آن‌ها حتما با یک فرد متخصص برای تعمیر درب پارکینگ اتوماتیک تماس بگیرید.

آزمون برگشت برخوردی ایمنی:

درب پارکینگ اتوماتیک باید در صورت برخورد با هر شیئی در هنگام پایین آمدن بلافاصله با بالا باز گردد.

برای اطمینان از عملکرد برگشت برخوردی تعمیر درب پارکینگ اتوماتیک ، مطابق زیر عمل کنید:

یک تخته چوبی در محل برخورد درب پارکینگ به زمین قرار دهید.درب را ببندید. اگر در برخورد با تخته به بالا باز نگشت، باید نیروی پایین آمدن درب، تنظیم شود.

این کار را خودتان انجام دهید اما اگر مشکل برطرف نشد باید با یک فرد یا شرکت متخصص برای تعمیر درب پارکینگ شمال تهران، تعمیر درب پارکینگ شمال شرق تهران، تعمیر درب پارکینگ شرق تهران و تعمیر درب پارکینگ غرب تهران تماس بگیرید.

آزمون بازگشت برخوردی ایمنی.

چگونه شرکت و فرد متخصص در زمینه تعمیر درب پارکینگ اتوماتیک را در نزدیکی خود پیدا کنیم؟

در صورتی که درب پارکینگ شما دارای مشکلات جدی مثل خرابی موتور و چرخنده آن، پوسیدگی کابل‌ها یا تسمه‌ها، تنظیم نبودن کشش فنر و … باشد، باید از فرد یا شرکتی متخصص در این کار بخواهید که تعمیر درب پارکینگ اتوماتیک شما را انجام دهد.

خدمات پس از فروش طولانی در تعمیر درب پارکینگ اتوماتیک

خیلی از شرکت‌های فروش و نصب درب اتوماتیک، خدمات پس از فروش طولانی و چندین ساله‌ای به مشتریان خود عرضه می‌کنند. در این صورت می‌توانید با شرکتی که درب را برای شما نصب کرده تماس بگیرید.

اگر اطلاعات تماس شرکت نصب کننده را ندارید احتمالا می‌توانید آن را در گوشه ای از درب پارکینگ روی یک برچسب کوچک پیدا کنید.

در غیر این صورت خیلی ساده یک جستجوی ساده در اینترنت انجام دهید و کلید واژه «تعمیر درب پارکینگ اتوماتیک» را به همراه منطقه سکونت خود وارد کنید تا یک فرد یا شرکت متخصص برای تعمیر درب پارکینگ شمال تهران، تعمیر درب پارکینگ شمال شرق تهران، تعمیر درب پارکینگ شرق تهران و تعمیر درب پارکینگ غرب تهران بیابید.

خدمات ما :

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

امدادجک، کلیه خدمات تعمیر تخصصی انواع درب‌های پارکینگ را به طور شبانه روزی، با کیفیت بالا ارائه می‌دهد. اگر برای تعمیر درب پارکینگ به تعمیرکاران حرفه ای و متخصص نیاز دارید، کافی است با ما تماس بگیرید.

با چگونگی تعمیرجک پارکینگ و انواع برند های جک پارکینگ آشنا شوید

جک پارکینگ دستگاهی است که در درب پارکینگ اتوماتیک مورد استفاده قرار می‌گیرد و درب را باز می‌کند. این دستگاه نیازمند سرویس کردن دائمی و منظم است وگرنه خیلی زود خراب می‌شود و باید آن را تعمیر کنید. در غیر این صورت، می‌تواند به یک تله مرگ تبدیل شود. به علاوه، هزینه تعمیر جک پارکینگ غرب تهران، تعمیر جک پارکینگ شرق تهران، تعمیر جک پارکینگ شمال شرق تهران و تعمیرجک پارکینگ شمال تهران بسیار پر هزینه است.

یکی از عواملی که در میزان نیاز به سرویس کردن، احتمال خرابی و هزینه تعمیرجک پارکینگ تأثیر دارد، برند و مدل جک پارکینگ است. شما با انتخاب یک برند خوب و یک مدل متناسب با نیاز خود می‌توانید زمان کمتری به سرویس کردن درب پارکینگ اختصاص دهید و هزینه‌های سنگین تعمیر آن را متحمل نشوید. در اینجا می‌خواهیم شما را با برندهای مطرح جک پارکینگ آشنا کنیم.

برند کالیپسو (Calypso)

 برند کالیپسو در ساخت جک‌ های مخصوص درب‌های اتوماتیک لنگه دار که به صورت صورت افقی باز و بسته می‌شوند، تخصص دارد. این برند جک‌هایی  برای درب‌های پارکینگ با لنگه‌هایی به طول حداکثر سه متر تولید می‌کند.

سیستم جک درب پارکینگ کالیپسو

مدل ۴۰۰ این برند برای درب‌های دارای لنگه‌های ۵/۲ متری عالی است اما می‌توان از مدل ۵۰۰ برای درب‌های دارای طول ۳ متر هم استفاده کنید. اگر درب‌ها مدام باز و بسته می‌شوند، از مدل ۲۴ ولتی استفاده کنید تا بتواند حجم کاری بالا را تحمل کند. در غیر این صورت ممکن است دستگاه سریعا نیاز به تعمیر جک پارکینگ غرب تهران، تعمیر جک پارکینگ شرق تهران، تعمیر جک پارکینگ شمال شرق تهران و تعمیر جک پارکینگ شمال تهران پیدا کند.

قاب آلومینیومی بسیار مقاوم این جک و بازویی که از جنس فولاد بدون رنگ است، عمر این دستگاه را بسیار بالا برده است و نیاز به تعمیرجک پارکینگ را به حداقل می‌رساند.

یکی از ویژگی‌های جالب جک‌های پارکینگی کالیپسو این است که می‌توان از باتری و صفحات خورشیدی برای باز و بسته کردن آن در زمان قطع برق استفاده کرد.

جک درب پارکینگ کالیپسو

برند پروتکو (Proteco)

این برند یک برند ایتالیایی متخصص در تولید جک‌های درب پارکینگ است که بهترین محصولاتش به دو دسته کلی Libra و Swing تقسیم بندی می‌شوند.

جک‌های Libra دستگاه‌هایی ۲۴ ولتی برای باز کردن درب‌های سکشنال یا درب‌های فنری دارای مساحت حداکثر ۱۲ متر مربع هستند. این جک‌ها یک صفحه نمایش LCD و یک صفحه کلید هستند و کار کردن با آن‌ها بسیار راحت و ایمن است. بسته شدن به صورت خودکار انجام می‌شود و این جک‌ها مجهز به یک آژیر هشدار برای باز ماندن درب هستند.

 این دستگاه‌ها دارای مدل‌هایی برای کاربردهای سبک و سنگین هستند. برای درب‌هایی  با وزن حداکثر ۶۰ کیلوگرم می‌توانید از مدل Libra استفاده کنید ولی اگر درب پارکینگ شما ۱۰۰ کیلوگرم وزن دارد یا طول ریل آن ۳/۳ متر است، حتما از مدل Libra Plus استفاده کنید تا دستگاه شما زود خراب نشود و نیازمند تعمیر جک پارکینگ غرب تهران، تعمیر جک پارکینگ شرق تهران، تعمیر جک پارکینگ شمال شرق تهران و تعمیر جک پارکینگ شمال تهران نشوید.

کیت جک پارکینگ Libra برند پروتکو.

جک‌های Swing پروتکو، جک‌هایی  ۲۳۰ ولتی برای درب‌های زیرسقفی دارای مساحت حداکثر ۸ متر مربع می‌باشند. این دستگاه‌ها دارای یک موتور چرخ‌دنده‌ای یک طرفه بدون بازگشت و مجهز به سیستم شناسایی مانع می‌باشند. جک‌های Swing در دو مدل Swing CN و Swing C موجود هستند. اگر از این جک‌ها برای درب‌هایی  بزرگتر از ۸ متر مربع استفاده نکنید، سال‌ها برای شما کار می‌کنند و نیاز چندانی به تعمیرجک پارکینگ نخواهید داشت.

برند BFT

جک‌های درب پارکینگ BFT در دو نوع موجود می‌باشند: الکترومکانیکی (مخصوص درب‌های سکشنال) و هیدرولیکی (مخصوص درب‌های زیر سقفی). اصلی‌ترین ویژگی هر جک درب اتوماتیک پارکینگ باید ایمنی جانی و امنیت در مقابل نفوذ باشد. ویژگی‌های اصلی این جک‌ها عبارتند از:

  • فناوری D-Track که میزان تکانه را کنترل می‌کند و امنیت جک را بالا می‌برد.
  • مدل‌های کامپکت برای نصب در هر محیطی مناسب هستند.
  • علاوه بر ریموت کنترل می‌توان از اپلیکیشن U-Link که روی گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها نصب می‌شود، برای کنترل جک استفاده نمود.

یکی از بهترین مدل‌های الکترومکانیکی این برند جک‌های سری PHEBE برای کاربردهای مسکونی و درب‌های گاراژ است. واحد کنترل توکار این درب‌ها اپراتور ثانویه را که برای درب‌های بزرگ استفاده می شود، مدیریت می‌کند. فناوری ریزپردازنده این درب‌ها، تکانه موتور را با حداکثر دقت کنترل می‌کند تا ضمن عملکرد بی‌خطر و کاملا ایمن، فشار کمتری به موتور وارد آید و نیاز کمتری به تعمیر جک پارکینگ غرب تهران، تعمیر جک پارکینگ شرق تهران، تعمیر جک پارکینگ شمال شرق تهران و تعمیر جک پارکینگ شمال تهران پیدا کنید.

جک‌های سری BERMA جک‌هایی هیدرولیکی برای کاربردهای شدید و سنگین مخصوص درب‌های زیرسقفی هستند. این جک‌ها برای سخت‌ترین شرایط ممکن طراحی‌اند.

برند لایف

برند لایف مجموعه گسترده‌ای از جک‌ها برای درب‌های سکشنال و درب‌های لنگه‌ای بازشونده به بالا عرضه می‌کند. جک‌های لایف دارای انواع ۲۴ ولتی DC و ۲۳۰ ولتی AC هستند و می‌توانند درب‌هایی با مساحت حداکثر ۳۴ متر مربع را بلند کنند.

توصیه می‌شود که برای کاربردهای سنگین از درب‌های ۲۴ ولتی DC استفاده کنید تا فشار کمتری به موتور جک وارد شود و نیازی کمتری به تعمیرجک پارکینگ پیدا کنید.

توصیه‌هایی  برای جلوگیری از خراب شدن جک پارکینگ

برای اجتناب از نیاز به تعمیر جک پارکینگ آن را به موقع سرویس کنید.

اگر می‌خواهید که از هزینه‌های بالای تعمیر جک پارکینگ غرب تهران، تعمیر جک پارکینگ شرق تهران، تعمیر جک پارکینگ شمال شرق تهران و تعمیر جک پارکینگ شمال تهران پرهیز کنید، به شما توصیه می‌کنیم که در خرید جک درب پارکینگ به اندازه و وزن درب پارکینگ دقت داشته باشید و برای درب‌هایی  که مدام باز و بسته می‌شوند، یک مدل ۲۴ ولتی سفارش دهید.

به علاوه شما باید به طور منظم جک را سرویس کنید. روغن کاری قطعات متحرک و تمیز کردن ریل‌ها و غلطک‌ها و تعویض غلطک‌های فرسوده حداقل کار‌هایی است که می‌توانید انجام دهید. همیشه به صدای درب گوش کنید و اگر صدای آن تغییر کرد، با یک متخصص برای تعمیرجک پارکینگ تماس بگیرید. 

محصولات مرتبط :

مقالات مرتبط :

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

8 دیدگاه

User

بیاتی

ارسال شده در نوامبر 9, 2020 پاسخ

مرسی از این مقاله جامع و کاملتون

User

سینا

ارسال شده در نوامبر 9, 2020 پاسخ

تیم امدادجک کارتون عالیه. خداقوت

User

سامان

ارسال شده در نوامبر 9, 2020 پاسخ

خیلی دنبالش بودم.ممنون

User

رامین

ارسال شده در نوامبر 9, 2020 پاسخ

چه قدر عالی خیلی ها نمیدونن

User

امین

ارسال شده در نوامبر 9, 2020 پاسخ

عرض ادب و ارادت ممنونم از مقاله و سایت خوبتون

User

وحید

ارسال شده در نوامبر 9, 2020 پاسخ

سلام خسته نباشید ممنون از راهنمایی های ارزشمند تون

User

نکیسا

ارسال شده در نوامبر 9, 2020 پاسخ

مطالب مفید و خوبی دارید

User

هژیر

ارسال شده در نوامبر 9, 2020 پاسخ

با سلام و تشکر فراوان بابت راهنمایی جامع و ارزندتان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری‌اند *

Call Now Button