ارتباط با ما

   
تعمیر درب پارکینگ ریلی

آموزش سرویس و تعمیر درب پارکینگ ریلی یا کشویی

تعمیر درب پارکینگ ریلی یا کشویی تعمیر نوعی درب اتوماتیک پارکینگ است که دارای یک یا دو لنگه درب می‌باشد که به دو طرف باز و بسته می‌شوند. این درب‌ها معمولا در پارکینگ‌های بزرگی که در اطراف درب فضای زیادی وجود دارد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تفاوت این درب با انواع درب پارکینگ اتوماتیک دیگر این است که آن درب‌ها یا به بالا رول می‌شوند یا به زیر سقف پارکینگ سر می‌خورند یا لنگه‌های لولا‌دار درب، همانند درب‌های غیر اتوماتیک به سمت داخل یا خارج پارکینگ باز می‌شوند ولی در درب‌های ریلی، لنگه‌های درب روی ریل هایی قرار دارند و هنگام باز شدن به یک یا دو طرف درب سر خورده و پشت دیوار پارکینگ قرار می‌گیرند.

لنگه یا لنگه‌های درب پارکینگ ریلی در پشت دیوار پارکینگ قرار می‌گیرند.

تعمیر درب پارکینگ ریلی یا کشویی

درب دریلی پارکینگ بر خلاف درب‌های پارکینگ اتوماتیک دیگر در صورت تعمیر نشدن و سرویس نشدن به موقع، خطر جانی زیادی به همراه ندارد ولی از آن جایی که این درب‌ها معمولا بسیار بزرگ و گران قیمت هستند، تعمیر درب پارکینگ ریلی یا کشویی ، تعمیر درب پارکینگ ریلی غرب تهران، تعمیر درب پارکینگ ریلی شرق تهران، تعمیر درب پارکینگ شمال شرق تهران یا تعمیر درب پارکینگ شمال تهران می‌تواند هزینه‌های زیادی داشته باشد.

سرویس کردن درب ریلی پارکینگ

سرویس کردن درب ریلی پارکینگ باید مطابق یک برنامه زمای منظم انجام شود تا از آسیب دیدن قطعات حساس درب پیشگیری شود. برای این منطور باید چندین کار مختلف انجام داد.

تمیز کردن درب ریلی پارکینگ

یکی از ساده‌ترین کارهایی که باید برای پیشگیری از نیاز به تعمیر درب پارکینگ ریلی یا کشویی انجام دهید، تمیز کردن درب می‌باشد. یکی از راه‌های تمیز کردن درب ریلی پارکینگ، شستن آن با آب و یک ماده شوینده می‌باشد.

بهترین راه شستن درب ریلی پارکینگ، شستن با روغن است. این کار علاوه بر تمیز کردن کل کثیفی‌ها از روی درب سبب براق‌تر شدن و زیباتر شدن آن می‌شود و از خوردگی آن توسط رطوبت نیز جلوگیری می‌کند.

تمیز کردن ریل‌ها و غلطک‌ها مهم‌ترین بخش در تمیز کردن درب پارکینگ ریلی است. ریل‌های کثیف سبب ایجاد اصطحکاک زیاد در مسیر حرکت در می‌شوند که به نوبه خود سبب اصطحلاک سریع تر قطعات متحرک و قطعات موتور درب ریلی اتوماتیک پارکینگ می‌شود.

روغن کاری درب ریلی پارکینگ

یکی از کارهای خیلی ضروری برای پیشگیری از خراب شدن درب ریلی پارکینگ و متحمل شدن هزینه‌های سنگین تعمیر درب پارکینگ ریلی غرب تهران، تعمیر درب پارکینگ ریلی شرق تهران، تعمیر درب پارکینگ شمال شرق تهران یا تعمیر درب پارکینگ شمال تهران، روغن کاری منظم درب می‌باشد. کاری سبب می‌شود که غلطک به راحتی درون ریل‌ها سر بخورند و حرکت روان‌تر لنگه‌های درب به معنی نیاز کمتر به تعمیر درب پارکینگ ریلی یا کشویی است.  

قطعات و بخش‌های الکتریکی را برسی کنید

درب ریلی پارکینگ دارای یک موتور الکتریکی است.

هر درب ریلی اتوماتیک پارکینگ به غیر از قطعات مکانیکی مثل ریل‌ها و غلطک‌ها دارای قطعات الکترونیکی نیز می‌باشد که موتور درب را کنترل می‌کنند. کار موتور درب پارکینگ، تأمین نیروی محرکه لازم برای باز و بسته شدن درب ریلی پارکینگ است.

گاهی اوقات باز و بسته نشدن روان درب می‌تواند به دلیل مشکل در قطعات الکترونیکی باشد. همچنین سر و صدای زیاد درب پارکنیگ نیز می‌تواند ناشی از آسیب قطعات الکترونیکی درب پارکینگ یا چرخ دهنده‌های موجود در موتور آن باشد. برای تعمیر درب پارکینگ ریلی غرب تهران، تعمیر درب پارکینگ ریلی شرق تهران، تعمیر درب پارکینگ شمال شرق تهران یا تعمیر درب پارکینگ شمال تهران باید حتما با افراد متخصص تماس بگیرید.

ایمنی درب را بررسی کنید

برای بررسی ایمنی درب پارکینگ ریلی می‌توانید از روش تست برگشت ایمنی استفاده کنید. در روش اول می‌توانید یک قطعه چوبی در انتهای مسیر بسته شدن درب پارکینگ قرار دهید. در حالت عادی در صورت برخورد درب به قطعه چوبی، درب بلافاصله باید به عقب برگردد. در صورتی که درب به قطعه چوبی فشار وارد کند، یعنی نیروی بازگشت ایمنی درب به خوبی تنظیم نشده و برای این کار باید حتما یک متخصص برای 

 خبر کنید. 

در تعمیر درب پارکینگ ریلی یا کشویی پیچ‌های درب پارکینگ را سفت کنید

هر از چند گاهی با استفاده از آچار مناسب، پیچ‌هایی درب پارکینگ و به خصوص پیچ‌های سیستم اتوماتیک آن را محکم کنید. این کار علاوه برا کمک به ایمنی درب پارکینگ، مانع از آسیب دیدن به دستگاه می‌شود.

تسمه، کابل‌ها یا زنجیرهای درب اتوماتیک ریلی پارکینگ را بررسی کنید

تعمیر درب پارکینگ ریلی را به افراد متخصص بسپارید.

موتور درب ریلی پارکینگ با استفاده از تسمه ها، کابل‌ها یا زنجیرهایی درب را روی ریل به طرفین می‌کشد. اگر این تسمه‌ها یا کابل‌ها خورده باشند و در آستانه پارگی باشند، می‌توانند با پاره شدن و بازگشت ناگاهی درب، خطراتی جدی به همراه داشته باشند.

در صورت مشاهده هر گونه علائم پارگی یا خوردگی روی زنجیرها، کابل‌ها یا تسمه‌های کشنده درب ریلی اتوماتیک، حتما با یک فرد یا شرکت متخصص در تعمیر درب پارکینگ ریلی غرب تهران، تعمیر درب پارکینگ ریلی شرق تهران، تعمیر درب پارکینگ شمال شرق تهران یا تعمیر درب پارکینگ شمال تهران تماس بگیرید.

در تعمیر درب پارکینگ ریلی یا کشویی فنرهای درب ریلی را بررسی کنید

فنرهای درب ریلی پارکینگ از خطرناکترین بخش‌های درب ریلی پارکینگ می‌باشند که به هیچ وجه نباید آن‌ها را دستکاری کنید. اگر به هر دلیلی احساس می‌کنید این فنرها شل‌اند یا به خوبی عمل نمی‌کنند، برای تعمیر درب های پارکینگ باید حتما با یک فرد یا شرکت متخصص تماس بگیرید.

سرویس کردن ریموت و کلید ثابت درب پارکینگ ریلی

اگر ریموت کار نمی‌کند، احتمالا باتری‌هایش خالی‌اند.

درب‌های پارکینگ ریلی اتوماتیک معمولا دارای ریموت کنترل یا یک کلید ثابت روی دیوار هستند. اگر ریموت کار نمی‌کند ولی کلید درب اتوماتیک درب را باز و بسته می‌کند، باتری‌های ریموت را تعویض کنید. اگر باز هم ریموت کار نمی‌کند یعنی ریموت خراب است و باید تعویض شود.

اگر ریموت کار می‌کند ولی کلید روی دیوار کار نمی‌کند، احتمالا خود کلید یا سیم هایی که آن را به موتور درب ریلی اتوماتیک پارکینگ متصل می‌کنند، معیوب هستند و باید تعویض شوند. این نوع تعمیر درب پارکینگ ریلی را خودتان می‌توانید انجام دهید و نیازی به تحمل هزینه‌های تعمیر درب پارکینگ ریلی غرب تهران، تعمیر درب پارکینگ ریلی شرق تهران، تعمیر درب پارکینگ شمال شرق تهران یا تعمیر درب پارکینگ شمال تهران ندارید. البته تعرفه خدمات امدادجک بسیار مناسب است و متخصصان حرفه‌ای امداد جک آماده ارائه خدمات ویژه و باکیفیت تعمیرات درب پارکینگ به شما دوستان می‌باشد. کافی است با یک تماس ساده به ما اطلاع دهید.

خدمات ما :

نصب و تعمیر و نگهداری درب های سکشنال – EMDADJACK

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

امدادجک، کلیه خدمات تعمیر تخصصی انواع درب‌های پارکینگ را به طور شبانه روزی، با کیفیت بالا ارائه می‌دهد. اگر برای تعمیر درب پارکینگ به تعمیرکاران حرفه ای و متخصص نیاز دارید، کافی است با ما تماس بگیرید.

4 دیدگاه

User

علیرضا

ارسال شده در نوامبر 12, 2020 پاسخ

چه خوب که آموزش میدید اینارو. مرسی از سایت خوبتون

User

شاهین

ارسال شده در نوامبر 12, 2020 پاسخ

چه زیبا و هوشمندانه

User

خداداد

ارسال شده در نوامبر 12, 2020 پاسخ

فرم سفارش رو پر کردم لطفا چک کنید. ممنون

User

روح الله

ارسال شده در نوامبر 12, 2020 پاسخ

بسیار عالی، خوب بود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری‌اند *

Call Now Button